sxmgvrcia sxmgvrcia
  • 09-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny bought 4 books in a bookstore. The prices of the first 3 books
were $10, $15 and $25. The average price she paid for the 4 books
was $18 per book. How much did she pay for the 4th book?

Respuesta :

Idontknew Idontknew
  • 09-09-2020
The fourth book is $22
Answer Link

Otras preguntas

what is 22×123 and 3/4×5/6
Simplify the ratio 16:12
64 times the power of 10 over four
The cost of a pack of chewing gum in a vending machine is $0.75.The cost of a bottle of juice in the same machine is $1.25.Julia has $22.00 to spend on chewing
name two scientific issues that involve ethics
a perfect cube has a width of 2 cm what is the cube volume
what is (x^3)^2 without exponents
Which historical reality led to the development of Modernist poetry?A.The Vietnam War B.World War I C.The civil rights movement D.The Enlightenment
x-12÷6=9 what does it mean i don't under stand pleas do work
please help me answer this question ???