deniceanaya05 deniceanaya05
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

$920/4 hours write as a unit rate

Respuesta :

QueenSmart87
QueenSmart87 QueenSmart87
  • 10-09-2020

Answer:

$230 dollars per hours

Step-by-step explanation:

1) Just divide 920 with 4

You will get 230.

Hope this helps!

Answer Link
mgrobinson2007
mgrobinson2007 mgrobinson2007
  • 10-09-2020
$230 dollar per hour
Answer Link

Otras preguntas

a hydrogen atom has one proton two neutrons and no electrons is this atom an ion
Why was the Great Depression was such a worldwide catastrophe?
Which statements about Adolf Hitler's rise to power are true? Choose all answers that are correct. a. He looked to Roosevelt and the New Deal as a model for reb
Ancient civilizations did nothing to help the ill. a. True b. False
How does the narrators point of view influence how the events are described?
Most of the plants in one particular watershed are removed. Why does this cause more flooding in the river that the watershed runs into?
The scientific method depends on 1. reproducible results or 2. clearly stated laws of nature or 3. accurate initial predictions or 4. fact-based hypotheses or 4
what is 2 1/2 divided by 1 2/3
What is a "malignant" tumor? a. A mass of cancerous cells b. A single mutated cell that could potentially develop into cancer c. A mass of cells that grows out
Which of the following codes for proteins? Enzymes RNA chromosomes genes