dctkyqxbht dctkyqxbht
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

Mr Cole has 30 students in his class. He has twice as many girls than boys. What is the ratio of girla to boys?

Respuesta :

ellistruxjoslin
ellistruxjoslin ellistruxjoslin
  • 10-09-2020

Answer:

12:1/2(3)

Step-by-step explanation: no problem homie

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE q3 i need helppp
What is the purpose of using a cause and effect text structure? A. to explain how various people, events, and topics can be grouped together B. to discuss sol
If 18 oz of laundry detergent costs $14.94. What is the unit rate?
state give reason for not allow weed to grow​
What was the most interesting thing you learned about the Bubonic plague from the reading?
HELPPPPPPPPPP MEEEeeee
CLICK HERE BRIANLIEST IF RIGHT!!!QUICK!!! Mr. Tanaka shuffled the midterm tests on his desk for what seemed like hours. In reality, only a few seconds had passe
It will cost $2 per square foot to plant grass in the park. What will be the total cost, in dollars, of planting the grass?​
H ello please answer :) will give brainlst
Can anybody help me with Spanish? Answer only if yes, please. Have a great day! It's just stuff for beginners, and I HAD all the answers written down until my l