gabrielladaniel1245
gabrielladaniel1245 gabrielladaniel1245
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ashton bought 20 gallons of gasoline for $58.65. What was the cost per gallon? NEED ANSWER ASAP PLEASE

Respuesta :

Hemijoljubac
Hemijoljubac Hemijoljubac
  • 10-09-2020

Answer:

2.93

Step-by-step explanation:

58.65 ÷ 20 = 2. 93

hope i helped

Answer Link

Otras preguntas

Una escalera de 13 pies de largo se recuesta a una pared, de forma que la base de la escalera se encuentra separada de la pared, al nivel del piso, a una distan
Besides crops and livestock what else did Europe introduce into the Americas and what was the affects?
A factory produces 3 bottles of sparkling water for every 8 bottles of plain water. How many bottles of sparkling water does the company produce when it produce
Can anyone give me some musical terms to why you would like sweet victory(spongebob version)
How do you figure out sine
How to dilate exponential functions
Describe how one of Thomas Edison's inventions changed American life?
Which is true about Nigeria’s ethnic groups?There are only three ethnic groups that live in Nigeria.All of Nigeria’s ethnic groups speak the same language.Niger
James walked around two rectangular Parks one measures 5423 CM by 3978 cm and the other measures 2903 CM by 1846 cm how far did he walk James brother walk aroun
The side of a square is x, and the area is A. Express A in terms of x.