jadabox20 jadabox20
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

32 ounces of maple syrup for $3.99 OR 48 ounces of syrup for $4.99

Respuesta :

jasminecheatham jasminecheatham
  • 06-10-2020
For 3.99 each ounce is 12 cents an ounce while the 48 ounce is 10 cents an ounce. So I think it would be the 48 ounce please mark brainliest
Answer Link

Otras preguntas

The speed of a boat is 36 kilometers per hour. How fast is the car going in miles per second?
plzzz I'll give brainlest!!Graph: y = |x + 2| + 1​
Here is a right square pyramid. Round answers on this problem to the nearest tenth if necessary. what is the height of the pyramid? what is the volume of the py
Electricity bills in a certain city have mean $ 114.28. Assume the bills are normally distributed with standard deviation $ 19.35. Find the value that separates
what is one way interest group try to convince leaders to adopt certain positions? A. by hiring lobbyists B. By criticizing the press C. By conducting polls
Can someone please help me with this
PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIEST What do you think energy has to do with the heating systems
Factorise the following expression :​
Please help me with my homework!!!
Item 4 The play Antigone alternates between scenes and odes. How do these two features contribute to the meaning of the play? The scenes are crucial to understa