jadabox20 jadabox20
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

32 ounces of maple syrup for $3.99 OR 48 ounces of syrup for $4.99

Respuesta :

lunes18
lunes18 lunes18
  • 06-10-2020

Answer:48-32=16 so you get 16 more oz. of maple syrup for $1 more so the answer is 48 ounces for $4.99.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the presidents responsibility to the aspect of foreign relations? A)What is his title and B) What can he do?
Ammonium Phosphate (NH4)3PO4 is a strong electrolyte. What will be the concentration of all the ions in a 0.9 M solution of ammonium phosphate?
a park is shaped like a rectangle with a length 5 miles it's width w. what is a simplified expression for the distance between opposite corners of the park?
What is homeostasis?
The angles of a quadrilateral measure 80°,100°,80°,100° in this order. What kind of quadrilateral has this shape? How do you know?
Compare and contrast the terms scale and scale factor.
how to find the circumfrance of a circle
how to find the circumfrance of a circle
explain how machines make work easier if they still require that the same amount of work be done.
What is the answer for 56% of 80