eanderson45
eanderson45 eanderson45
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ling spent $23.96 on cooking fuel for an upcoming camping trip. If she bought 4 cans of fuel, how much did she pay for each can?

Respuesta :

teebrister
teebrister teebrister
  • 06-10-2020

Answer:

The answer is $5.99

Step-by-step explanation:

$23.96 divided by 4 is $5.99

Answer Link
JustHere19
JustHere19 JustHere19
  • 16-10-2020

Answer:

The answer is $5.99

Step-by-step explanation:

I just did the quiz.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following three dimensional objects has rotational symmetry about a line
Write an equation to describe this situation then solve it. Eight less than three times a number equals twenty-two
what is age of account payable formula
Which of these could be considered a statistical question
A 37 year-old woman presents with abdominal pain, bleeding unrelated to menses and an abnormal pap showing LGSIL (low grade squamous intraepithelial lesion). Tr
On an airplane, there are two seats on the left side in each row and three seats on the right side. There are 27 seats on the right side of the plane.
John can create 3 apps in 6 weeks while Ben can do the same job in 2 weeks. How many weeks would it take them to create 10 apps together?
Witch of the following was a characteristic of humanism
what is 31 and 5/250 as a decimal
_____ sediments originate from elements in sea water that precipitate out of solution. A. Terrigenous B. Hydrogenous C.Turbidigenous D. Biogenous