SikeBrehh
SikeBrehh SikeBrehh
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 7 scarves is $68.25. What is the unit price?

Respuesta :

CappaL
CappaL CappaL
  • 06-10-2020

Answer:

The unit price of this item would be *( $9.75 )*

Step-by-step explanation:

Answer Link
alohacailin
alohacailin alohacailin
  • 06-10-2020

Answer:

$9.75

Step-by-step explanation:

68.25/7=9.75

Answer Link

Otras preguntas

Why should you allow a minimum of 24 hours of rest between intense stretching activities?
how to do properties 34+0+18+26
the ratio of legs to ears on dogs is 4:2 if there were 20 legs how many ears would there be
French 2 please help me answer these. this is an online class. Please nhelp me. Comment va-t-elle au lycée? Comment est la prof de math? D'où est sa prof d'angl
identifying stressors often involves looking for
how to simplify mixed numberl
whAt is continues resources
are all prime numbers are odd?
How do you graph x=8-y using a input output chart
what is the range of 12,8,17,12,15,18,30