191859
191859 191859
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$1.99 for 19 lb

The unit rate is $__________/lb.

Respuesta :

agreninjax agreninjax
  • 09-10-2020

Answer: $ 0.1047

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Farmer Jack needs 1,800 square feet of garden space to have enough corn for a year. His garden space is currently 10 5⁄6 feet by 18 feet. How much more land doe
Find the instantaneous rate of change of w with respect to z if w=7/3z^2
1.825 x 10^-4 write the following number in stand form (decimal).
Write the number 55 in another way
0645 to 0800is how many minutes
What is the doubling time of prices which are increasing by 7 percent per year?
What did jack take from the others in lord of the flies
Whereas we are credibly informed, that many of our poor subjects are, through misfortunes and want of employment, reduced to great necessity, insomuch as by the
2983^38-1293/22+1*211-1^-121=?
After 6 months the simple interest earned annually on an investment of $6,000 was $463. Find the interest rate to the nearest tenth of a percent. 0.2% 0.154%