Thecrazypotato12
Thecrazypotato12 Thecrazypotato12
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

if ribbon candy costs 2.50 per foot. How many feet can you buy if u have 11.25

Respuesta :

trishho214 trishho214
  • 07-10-2020
You can buy 4 feet and one half of ribbon candy.
Answer Link

Otras preguntas

What demands did colonist in this region place on the American Indians who lived there
Which of the following was a major battle of the french and indian war? A-fort duquesene B- battle of yorktown C-battle of saratoga D- fort new york
what is the largest integer of -96
[01.03]Einstein’s Theory of Relativity was built on the research and ideas of other scientists. The Theory of Relativity proposes that the speed of light is a c
what kind of geometric figure is an angle bisector
What is the answer and how do you do the work
Why is history so important to study?
50 POINTS!!!!!!! IDENTIFY and DESCRIBE specific math skills scientists use in collecting data and making measurements. List as many as you know. I WILL MARK BRA
Write an expression for the calculation triple 4 and then add 7 times 7
Accurate information regarding the distribution and limitation of powers within the federal government