mayelaygenesis111572 mayelaygenesis111572
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Grace Oatman bought 6 1/3 yd. of material for $4.95 per yard. What was the cost of
the material?

Respuesta :

Marinagdumas
Marinagdumas Marinagdumas
  • 07-10-2020

Answer:

The total cost of the material was $31.35

Answer Link

Otras preguntas

what is your understanding of what drug and alcohol abuse is
esulfur burns easily .Iron is attracted by magnets .the mineral made by sulfur and iron ,but it does not burn and it is not attracted by magnets .is it a mixtur
which of the following is least like the others? road, street, highway, trail
Write down the nth term of this sequence 2,7,12,17,22
What is the difference in the way light microscopes and electron microscopes produce images
a turtle dove toward deeper water at a rate of 6 feet per second for 14 seconds. how much did the turtles position change in all?
What percent of North America is covered by forest a 12% b 25% c 36% d 48%
400 ones equals how many hundreds
find the values of a, b, and c
which of the following is a characteristic that can be applied to both living and non-living things