itzzmeeee1 itzzmeeee1
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Kaylan wants to buy a box of Cheerios. The box contain 18oz for $3.64. What is the unit price?

Respuesta :

sierraknotts47 sierraknotts47
  • 07-10-2020
I think it would be 0.20

3.64/18
Sorry if it’s wrong :(
Answer Link
overzealane overzealane
  • 09-10-2020
What Unit price total sales divided by total units sold. So you do $3.64 divided by 18 which is $0.20
Answer Link

Otras preguntas

A calorie is defined as
Which is the closest approximate location for the city of Baghdad?
The actions of four African American college students at a lunch counter in 1960 started a sit-in movement. boycott movement. freedom ride movement. violent pro
A person who is blind and/or deaf is considered to have which of the following? a. impairment b. genetic limitation c. activity limitation d. participation
Shannon swims one fourth of the total rent in cycles three-fifths the remaining route she runs the rest of the route if she runs 3600 meters find the total dist
If I work three hours of day and make $7.25 an hour how much do I make a year
What is the square root of 63 rounded to the nearest tenth?
What is the y-intercept of the line? y= -2x - 8 y-intercept =
What is 6.3 divided by 25.83
T Object] Which of the following is a true statement about the Marshall Plan? A. It was designed to aid poor people in the United States. B. It was implemented