jadabox20 jadabox20
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

A half gallon of pineapple juice for $1.79 OR 1 gallon of pineapple juice for $3.55

Respuesta :

xopandabear
xopandabear xopandabear
  • 07-10-2020
id say a half gallon because its cheaper:)
Answer Link

Otras preguntas

An astronomical telescope is used to view distant stars. How does the angle between the just-resolvable light from two stars differ if the average light from th
give congent examples of consonant clusters​
can someone solve this? Find the values of the variables and the measures of the angles.
Describe how the old saying “a picture is worth a thousand words” can be directly applied to creating quality animation.
What is the sum of the 9th square number and the 5th cube number?
Changes in ________ structure and function have been demonstrated in adolescents who are either at-risk or have been diagnosed with various mood and/or anxiety
science class is conducting an investigation to see how gravity affects objects of different masses. They drop three balls from the same height. They me how lon
I don't understand how to do this, pls help :(
What was happening in 1940 when Auden first published "The Unknown Citizen" and how may national or world events have impact the poet's perspective? Write your
Please help me solve this trigonometry question!! 1. If sin =12/13 and is in Quadrant II, find the exact value of sin(−/3). 2. Find the exact value of cos11/1