hamsteroof
hamsteroof hamsteroof
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

*/ Dunkin donuts is selling a 12 muffins for $3.60. What is the unit price per muffin? ***

Respuesta :

thelaladotcom
thelaladotcom thelaladotcom
  • 07-10-2020

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

3.60 divided by 12

Answer Link
zg2cute
zg2cute zg2cute
  • 07-10-2020
0.3 because 12 divided by $3.60 is $0.03
Answer Link

Otras preguntas

what is the equation of the circle with Center (-6, 7) that passes through the point (4, -2) ​
uppose a jumbo ice cream cone is filled with vanilla and strawberry ice cream at a ratio of 2:1. If the diameter of the cone is 3 inches and the height is 8 inc
what is 2% percent of 8
y/3 + 8 = -2 solve for y a. -30 b. -18 c. 18 d. 30
Why did the monkey make fun of the squirrel?why do you think thework of the squirrel was as important as the work of the monkey?​
In his gold foil experiment, Rutherford shot alpha particles at very thin gold foil. What were the results of this experiment? Most of the alpha particles bounc
Should we only write condensed formula in chemical equations (for lessons like carbon and compounds). What did your teachers say? Plz make it fast as my exam i
It is a because that right
y = 8x − 9 y = 4x − 1 Part A: Explain how you will solve the pair of equations by substitution or elimination. Show all the steps and write the solution. (5 poi
Differentiation of organisms and their differences ???