guardiolanl08 guardiolanl08
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

Margie I bought 5 shirts on sale for $40 what is the unit cost

Respuesta :

Matlit26
Matlit26 Matlit26
  • 08-10-2020

Answer:

the answer will be 8

Step-by-step explanation:

40÷5=8

Answer Link
xsmiley2738
xsmiley2738 xsmiley2738
  • 08-10-2020

Answer:

$8 unit cost I think

Answer Link

Otras preguntas

How many protons and neutrons are in a drawn out atom that has the atomic number of 16 and a mass number of 32??
what was the social status of a bureaucrat in ancient egypt
In some countries, a high premium is placed upon foreigners and foreign items, as they are associated with sophistication –french wines, for example, or swedish
How Do You Duplicate An Object (On Adobe Illustrator)
Dennis has 30 plums and 42 apricots. he wants to put the fruit in bag so that each bag has the same number of like fruit. how many pieces of fruit can he put in
Since Jenna's heart rate is 60 beats per minute, if her heart has beat 604,800 times, how many days since she was born?
The way managers situate a firm relative to its rivals is called strategic ___________
Can u guy give me the AWNSER for number 3 or which ever on u know the Awnser to plz
natives would sometimes mix marriages with those from.a.Spainb.Francec.Portugal
La abuela corrió a la casa. correct incorrect