w2ave6w4ri w2ave6w4ri
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ali bought 8 apples for a total of $14.32. How much
did each apple cost?

Respuesta :

msnessaxoxo2006
msnessaxoxo2006 msnessaxoxo2006
  • 08-10-2020
Each apple costs 1$ and 78 cents
Answer Link

Otras preguntas

Highway vehicles are responsible for ___% of the nox air emissions in the u.s.
Janis volunteered to participate in a psychology experiment. When she arrives at the lab a lab assistant standing on the other side of a counter greets her. The
What sugar is found in dna? In rna?
In which reaction is the first ionization energy greatest?1.na + energy → na+ + e−2.k + energy → k+ + e−3.mg + energy → mg+ + e−4.al + energy → al+ + e−?
PLEASE BRAINLY AND 25 PIONTS!!!!!!! PLEASE ONLY CORRECT! Evaluate the radical. 8√3
Read the sentence. As I was calling my friend _____. Which ending correctly completes the sentence? to get information about an assignment late yesterday
Solve the triangle. A = 19°, C = 102°, c = 6
One industry with a reputation for less-than-stellar customer service is that of the nation's pay-tv providers. much of the terrible customer service is blamed
how are important properties of mercury venus and mars different from important properties of earth?
is it possible for a trapizoid to be inscribed in a circle? why or why not