freddyheins554 freddyheins554
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

A school bought 4 copies of a textbook this week. The school spent a total of $204 for the 4 copies. How much did each copy. Of the textbook cost?

Respuesta :

isabellah
isabellah isabellah
  • 08-10-2020
204 / 4 = 51

Each copy of the textbook cost $51
Answer Link

Otras preguntas

Explain the difference between narration and point of view?
Cancion que ponen en 13 reasons why en el ultimo capitulo primera temporata que dice nathing too me
A circle has a radius of 17 ft. Find the radian measure of the central angle 0 that intercepts an arc of length 6 ft.Do not round any intermediate computations,
CAN I GET SOMEONES HELP ASAP!! Which angle corresponds to Angle VQR? Angle ZRT Angle SQU Angle QRZ Angle WRT
Lisa, a college student, had a great time at the party last night. she danced, sang karaoke, and even played the "rock band" video game—all behaviors that she h
problem solving & application: Comparison shopping 1. 2. 3. 4. 5. 6.7. 8. 9. 10. 11. 12.
which event led to an open alliance between the french and the united states ?
Jane Goodall feels animal-rights activists are incorrect when they say that... 1. researchers often display a cold, indifferent attitude toward animals 2. most
What was the impact of president augusto pinochet's leadership on chili?
Solve the proportion below. 9.5/19 = x/30 x=_____ A. 22.5 B. 15 C. 12 D. 20.5