brittanyqperkins12
brittanyqperkins12 brittanyqperkins12
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of the oranges if I purchased 10 oranges for $2.50​

Respuesta :

zanetalet123 zanetalet123
  • 09-10-2020

Answer:

$0.25

Step-by-step explanation:

$2.50/10=$0.25

Answer Link

Otras preguntas

How did the approach to government of Harding and Coolidge differ from that of the progressives
What did people use in 1800 to move their belongins to another city?
What is the main difference between a professional organization and a career and technical organization?
1. Write this number as a fraction. (STEPS) 2. How many students said they would vote for Brianna?
A very plain-looking résumé designed to be delivered via e-mail or an online e-form is a _______. a. Print résumé b. Web résumé c. Electronic résumé d. Scannabl
19/4 - 3 1/2a = -1/4a + 3/2 please help ( those are fractions)
Which direction do electrons move in when metals react with non-metals?
In most mammals the placenta is essential to the embryo for the process of
What did philosophers, such as Enlightenment thinker John Locke, argue about individuals? (10 points) they seek power so government should be limited they have
0.00048 ÷ (6 x 10 ^ -4) simplified