davetanker82 davetanker82
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

I WILL GIVE BRAINLIEST!!!

I WILL GIVE BRAINLIEST class=

Respuesta :

lindseyskate1oyiaa4
lindseyskate1oyiaa4 lindseyskate1oyiaa4
  • 08-10-2020

Answer:

H

Step-by-step explanation:

Since they spend 800 plus 10 dollar per cake, they want to make more than that, and each cake sells for 15 dollars, which means the total amount of money made from cakes has to add up to MORE than what they spend to maintain the business.

Answer Link

Otras preguntas

What is a "pipel"? (Holocaust def.)
what is 7.6 as a mixed fraction
A force of 100 newtons is used to move an object a distance of 15 meters with a power of 25 watts. Find the work done and the time it takes to do the work.
Why did other Greek city-states resent Athens power?
What are the three uses of geography?
Round 0.01123 to the nearest hundredth?
Explain when each method(graphing, substitution,linear combinations) is a good method to find a solution to a system of equations.
Round 0.01123 to the nearest hundredth?
Which geographic feature most aided England during the Industrial Revolution? (1) desert climate (2) natural harbors (3) mountainous terrain (4) monsoon winds
what is the balance on a deposit of $1,150 that earns 9% interest compounded annually for 2 years