Gabby1220 Gabby1220
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

2. If you can buy 6 books for $32.16 online, find the unit price of a book.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-10-2020

Answer: $5.36 per book

Answer Link
remingtonmdavis16333
remingtonmdavis16333 remingtonmdavis16333
  • 09-10-2020

Answer:

$5.36 is the unit rate

Step-by-step explanation:

32.16/6=5.36

Answer Link

Otras preguntas

Which important modern legal principle can be found in the Code of Hammurabi?
14. What are some ways Chinese culture impacted the cultures of Korea and Japan? Cite evidence to support your writing. Response should be 2- 3 paragraphs. For
To find out when the cost will be equal, you will need to solve for m using substitution. Substitute the expression for the cost from the first equation into th
help with this math problem
11. When someone is accused of a crime today, do people still have a tendency to side with the accusers? Explain your answer.
Name the points. I give you brainiac or whatever.
Fireflies make their own light. The light they give off looks green. The spectrum of their light is shown. Describe how you would use a tool to see the spectrum
Countries on which continent or region tend to rank highest on any diversity index because of their multiple ethnic groups and languages?.
I need help with Part 2 only
↑ Write the coordinates of the vertices after a rotation 270° counterclockwise around the origin.