rileyy666667 rileyy666667
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. Ice Tea
A - $3 for 4 refills
B- $4 for 3 refills
Which is the better buy
Can you fill in the two boxes for me?

Respuesta :

anika87
anika87 anika87
  • 09-10-2020

Answer:

A

Step-by-step explanation:

A- 3/4=0.75 per refill

B- 4/3= 1.33 per refill

Answer Link
Juniorturenne123
Juniorturenne123 Juniorturenne123
  • 09-10-2020
B- 3$ for 4 refills
Answer Link

Otras preguntas

QUICK! 25 POINTS! What is a question you can ask when analyzing the structure of a text? How are allusions used for effect? How are main ideas developed? How
From 309 grams to 299 grams. What is the percent of change? Round to the nearest whole percent.
based on the measurements shown on triangle ABC , AB must be ?
Washington once said, "I hope I shall always possess firmness and virtue enough to maintain what I consider the most enviable of all titles, the character of an
Match each description to the appropriate type of government.
what is the difference between polar and ionic? for instance in substances such as vinegar and water.
The synonym of (distort) is _________ A. beautify B. falsify C. decorate
Truth or Dare? Truth:Tell us your crush. Dare:Post a picture of Trump and say thats my Crush. *Do it on here*
You can eliminate one of the variable terms in an ___ by adding or subtracting another equation
Help Please! What role did Christianity play in the way settlers established themselves in the New Land? How did it relate to the economy and the growth of nati