katiejay88
katiejay88
09-10-2020
Mathematics
contestada
Which ones better? How much more r u saving?
Respuesta :
mastouf2007
mastouf2007
11-10-2020
Answer:
2 L bottle for 1.69
the unit price for the two liters is cheaper than one for 12 pack
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
A population of cheetahs decreases 40% each year. What is the decay factor b in this situation?
Why might an author use contrasting diction in a literary work?
Why can we recollect emotional pain but not physical pain?
What was Jefferson hoping to accomplish with the Embargo Acts? A. He felt that depriving Europe of U.S. goods would force Britain and France to negotiate with
If an employee visits a work site every other day and another employee visits the work site every 5 days, when will the two employees be there on the same day?
__________, which trigger chemical reactions throughout the body, are the biological foundation on which our characteristics are built.
an 18-ounce box of cereal costs $2.76, how many ounces should a box priced at $2.07 contain?
How do i stream from my chromebook to my tv?
Which of the following circumstances led to Europe’s Commercial Revolution? 1.Expanding trade spurred investment in guilds and small business. 2.The use of slav
so what was the correct answer?