hopper84
hopper84 hopper84
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

Nate’s mom bought 4 boxes of crackers for $2.59 each. About how much
did she pay for the crackers?

Respuesta :

chipp05
chipp05 chipp05
  • 09-10-2020

Answer:

$10.36

Step-by-step explanation:

To answer this question, all you have to do is multiply:

4 * 2.59 = 10.36

So, Nate's mom spent $10.36 on crackers.

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Which detail the monkeys paw is apart of the rising action?
(19 POINTS)Which table represents a proportional relationship? P 1 3 5 7 9 q 6 8 10 12 14 r 5 10 15 20 25 s 1 2 3 4 5 x 1 2 3 4 5 y 4 7 10 13 16 b 0 3 5 7 9
If an ambulance is able to respond to car accident located 5 minutes away in 7 minutes, what is the speed of the ambulance in miles per hour?
If quadrilateral abcd is congruent to quadrilateral efgh then what corresponding side is congruent to side gh
Seeking additional information is known as
What is the hypotenuse
What is the path of a projectile called? Friction Track Trajectory acceleration
Choose the answer. Which best uses evidence to describe the purpose of "If Anne Frank Only Knew"? A: The purpose is to entertain; the evidence is that the autho
Solve for x given BD = 4x+3 and AE = 4x+8. Assume B is the midpoint of segment AC and D is the midpoint of segment CE.
what attitudes became prevalent in America after World War I?