savannahclolinger savannahclolinger
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of popsicles costs $0.95. What is the unit price?

Respuesta :

adilahussain1
adilahussain1 adilahussain1
  • 09-10-2020
unit price - price of one
0.95/5= 0.19p
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

what area did the shang rule?
what is capacitance?
Organized labor would have supported which of the following demands in the “Omaha Platform” of the Populist Party in the 1892 election? (A) An increase in curre
who participated in rodeos in the outsiders
You have containers that are 3 quart or 5 quarts. Which one will you use to measure exactly 4 quarts
A beaker with water and the surrounding air are all at 24°C. After ice cubes are placed in the water, heat is transferred from:(1) the ice cubes to the air(2) t
What is the tense of the underlined verb in the sentence? We had just begun to practice the skit when the fire alarm rang.
how do flukes breathe? (respiration)
solve for x: 2x^2-2x-24=0
Simplify and identify and x-values for which the expression is undefined. 4x-8 divided by x^2-2x