alexlokidaughter alexlokidaughter
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price for cheese that is sold in 12-ounce packages priced at $3.84

Respuesta :

giannadavis2008 giannadavis2008
  • 09-10-2020
3.84/12 =0.32 there I hope it is right best of luck on the test :)
Answer Link

Otras preguntas

what city did alexander found on nile delta
What was Rene Descartes contribution to the Scientific Revolution?
what was the purpose of the Quartering Act
Technology, language, and writing were widely spread due to _____.
Smallest to biggest 0.7 85% 4/5
In what ways were Mesopotamian and Egyptian civilizations shaped by their interactions with near and distant neighbors? Paragraph form
How do I write these decimal numbers in expanded form? 0.913, 0.205, 0.047, 0.480
thomas paine's sense inspired colonists by
if A 52 card deck of playing cards is shuffled, and one card is dealt from the top of the deck. What is the probability that it is a red ten?
Why was Wilhelm II determined to build up the German army and navy?(Points : 3)