ingrid84 ingrid84
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 5 candy bars cost $3.00, how much will 2 candy bars cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2020

wait nvm

one candy bar costs 0.60 cents

multiply this number by 2 and get $1.20

Answer Link

Otras preguntas

In 1-2 sentences, explain how to use an apostrophe to show possession for singular and plural nouns and to form contractions.
i do not understand ​
what is the total number of edges on a rectangular prism
That dot is as big as a horse is what device
Two plus two equal four
What is the slope of the line that passes through the points (-4, 3) and (6, -5).
!PLS HELP ASAP 30 POINTS !Determine the seating of an auditorium with 35 row of seats if there are 10 seats in the first row, 13 seats in the second row, 16 se
Work out the area of the shaded shape.
how do Geographers define the boundaries of the oceans
I really need help with these two questions PLEASE PLEASE PLEASE