chenaeh3 chenaeh3
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

if coffee sells for $3.29 per pound, how much will 5.5 pounds of coffee cost

Respuesta :

itietje
itietje itietje
  • 06-11-2020

Answer:

18.10

Step-by-step explanation:

you multiply 3.29 by 5.5

Answer Link
habqlqjaoqo habqlqjaoqo
  • 06-11-2020
18.10 , I think that’s right
Answer Link

Otras preguntas

the table below shows the numbers go to so that is stored during a three-year period and year for the store sold a hundred 12% of the total number of scooters s
What are some social pressures that contributed to English colonization?
which items exist on earth because of green plants ?
"For imposing Taxes on us without our Consent" is one of the grievances listed in the Declaration of Independence. How does today's U.S. government address this
whom did the persain empire allow to rule the jews (not rasest or anything just need to know for homework)
Mrs. Reed bought 48 items for her classroom. She bought some glue bottles. She bought 5 times as many pencils as she did bottles of glue. How many pencils did s
A dripping faucet loses about 2.5×10−42.5×10−4 liters of water each minute. There are approximately 3×1053×105 minutes in a month. About how many liters of wate
I am lost on this. Write the ratios for sin A and cos A. Thank you
Which of the following is an example of a true science? (2 points) phrenology philosophy geology astrology
Which one of these sentences contains a prepositional phrase? A.You may think otherwise, but what I tell you is true. B. Where did you find