priscillaoliver5842 priscillaoliver5842
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

C: If Garcia purchased 6 cups of red paint for $42, what is the unit price per cup of red paint?

Respuesta :

zopnow2027
zopnow2027 zopnow2027
  • 09-11-2020

Answer:

if she bout 6 cups of red paint for $42 the unit price per cup would be 7$ per cup

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following would not be considered an observation in terms of the scientific method? -tasting a pasta sauce after adding a new ingredient -looking a
i keep getting these wrong, what is the correct way to put them??
"what-if” scenario ...
Which statements about the Prussian revolution are true? Check all that apply. It was successful. Results lasted less than a year. It was defeated. Liberals wer
Read the excerpt from the passage. In the first frantic greetings lavished on himself as a noted sufferer under the overthrown system, it had been accorded to h
what is an experimental investigation explore done for?
which theme is shown mostly clearly in this excerpt
Which term has a degree of 8?
What is the vertex of g(x) = 8x2 – 64x? (4, –128) (–4, –128) (4, –16) (–4, –16)
what was the impact of the political and legal ideas found in hammurabis code