jennylalalipas jennylalalipas
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $5.75 for 5 pounds. What is the cost per pound?

Respuesta :

266300
266300 266300
  • 06-11-2020

Answer: 1.15  

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you solve c=8.50 m at 90 degrees
a rectangular lot is 100 ft by 150 ft. determine the area of this lot in square meters.
1. Probability: A bag contains 3 blue chips, 7 red chips, 4 yellow chips, and 5 green chips. A chip is randomly drawn from the bag. Find each probability. a.
According to one major language theory, how did different groups develop their own languages?
Witch element has the fewest valence electrons available for bonding
Which shape has the same volume as the given cylinder?
As a response to overcrowding, residents of medieval cities built a. taller houses and shops. b. smaller houses and shops. c. wider streets. d. larger sewag
How to simplify a mixed number
which of these is an example of a metaphor in my forbidden face
square root of 0.0169