Macaroons cost $6.49 per kilogram. Susan has 14.75. How much kilograms of macaroons can she buy? (Round to the nearest tenth of a kilogram)

Respuesta :

Answer:

She can buy 2.27 kilograms of macaroons.

Step-by-step explanation: