caboverdenailah caboverdenailah
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $300 for 16 ft2

Respuesta :

heardfamily151
heardfamily151 heardfamily151
  • 06-11-2020

im guessing $300 for 20ft2

Answer Link
hey41175 hey41175
  • 06-11-2020
Boo hoo y’all that a lot of math there
Answer Link

Otras preguntas

Which lines describe Auden’s thoughts on when suffering usually takes place?
When light from the sun warms the ground, the transfer of heat energy is called A) conduction. B) power. C) radiation. D) reflection.
Which sentence best expresses the way these two texts have conflicting perspectives on the common topic they are examining? A) Neither author is really concerne
alex says 3/4 is equal to 15/20 why is he correct 1.adding the same # to the numerator and denominator to 3/4 is 15/20. 2. multiplying the numerator and denomin
Mark each statement if it is true.
Can you guys pls help me out
Why is it important for microtubules or spindle fibers to attach to chromosomes?
. Which of the following gained power and territory as a result of the Thirty Years' War " 1 Russia 2 France 3 Austria 4 Germany
Sin a ______ = 1/2 [ sin ( a + b ) + sin ( a - b) ]
distribute PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 50 PTS 1. x(x-8) 2. b(b+12)