Seudónimo Seudónimo
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

One tub of dried cranberries costs $4. How many tubs can you buy for $12?

Respuesta :

madelllinepadillla
madelllinepadillla madelllinepadillla
  • 06-11-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

girl honestly how does this question even come up

anyways you do 12 divided by 4 to get 3

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct test statistic and critical value.
plss answer quickly! Choose the correct answer. Megan took ___ while in the ___ stage of her report. A) outlines, revising B) outlines, editing C) notes, plann
Please help me with this spanish assignment. The positive means to encourage them to swim and the negative means to tell them not to
A drawback of short-term contracting as an alternative to making a component in-house is that:.
How did the united states support the allies during the battle of britain
How would the result of World War II have been different if the South would have won the Civil War, dividing America into two different countries?
how many edges does a polyhedron with 4 faces and 4 vertices have?
Members of the National Socialist German Workers Party were known as ______ . a. Fascists c. totalitarians b. Nazis d. communists D. w 56
determine the measure of angle A, to the nearest degree.a) sin A = 0.2896b) tan A = 4.7046​
In which region does the zygote get implanted