TammyGGTammy TammyGGTammy
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Could someone please help me with these 2 questions?

Could someone please help me with these 2 questions class=
Could someone please help me with these 2 questions class=

Respuesta :

Llamachick Llamachick
  • 06-11-2020

Answer:

#1 -5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sara bought a 16-ounce jar of strawberry jam for $ 3.20. what is the unit price? Could anyone help me with this problem plz
Dimitri makes 6 bookcases in 8 days. What is his unit rate? I thought I had it, but I really didn't until I realized I was real off, please help meee.
What tactics did hitler use during the final solution?
what are three examples of imagery in the odyssey by homer
Answer the following discussion questions. Remember to cite specific factual information in your answers. Each of your answers should consist of several sentenc
The kindergarten class has 10 girls and 10 boys. If two students are chosen at random to be in the school play, what is the probability that one will be a girl
which sentence from this excerpt from leo tolstoy's the death of ivan ilyich suggests that ivan ilyich's wife, praskovya fedorovna, takes no responsibility for
What are the 4 basic principles of the 1628 petition of right?
The best strategy for an active listener to apply is to A. think about the way the audience reacts to the speaker. B. pay close attention to what the speaker is
Use the Distributive Property to find the price of 7 CDs that cost $14.99 each.