user8584543
user8584543 user8584543
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

If Store B sells 12 bottles for $3.50... What is the price for 1 bottle at Store B?

Respuesta :

EH3633 EH3633
  • 06-11-2020

Answer:

0.29 cents a bottle at store B

Step-by-step explanation:

devide the price by the amount of products. called the unit price

Answer Link

Otras preguntas

If the measure of angle 3=2x and the measure of angle 2=3x, what is the measure of angle 1?
Determine which relation is a function.
a government run by the people who live under it is called a?
Find the slope of the line that passes through the points (0, -3) and (-4,1).
what was NOT part of the marshall plan? a. the united states wanted to prevent the spread of communism b. the united states sponsored a humanitarian effort to r
Which substance in the body is protected by circulatory and respiratory systems
need help with this question.
Use the figure to answer the questions a. Explain why the triangles are similar Geometry - Shaping Sheet Triangle ______ and Triangle ______ are similar by the
Help pls !!! A waitress kept track of whether her customers ordered and appetizer and dessert
If two polynomial equations have real solutions, then will the equation that is the result of adding, subtracting, or multiplying the two polynomial equations a