darkfigure59 darkfigure59
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Express the rate as a unit rate and round to the nearest cent if necessary.
$14.00 for 4.5 pounds of beef

Please help

Respuesta :

zeteryiabaker1215 zeteryiabaker1215
  • 18-11-2020

Answer:

789

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the period of a wave that has a frequency of 30hz A. 0.03 s B. 3 s C. 30 s D. 0.3 s
What is the result of the formula : 3+25*4 in computer language ?​
What is the slope of a line parallel to y = 1/2x + 1?
Write a Compostcon telling yourfather things you like aboutyournew school​
The Earth’s crust is divided into large sections like puzzle pieces called plates. The plates move due to uneven heating in the mantle which causes the molten r
Lauren was asked to give a motivational speech at an awards banquet on Friday night. During the afternoon she gave a presentation to her speech class about fire
Can you do as in the example 2
if you help me I would be really happy
what's the meaning of DNA​
Solve the compound inequality. Then graph the solution set. s-2 <-10 or-3s < 6