contestada

PLS HELP THIS IS FOR EXTRA CREDIT.
You have $18 to buy peppers. Peppers cost $1.50 each. Write and solve an inequality that represents the numbers of peppers you can buy.

Respuesta :

2.50

Step-by-step explanation:

because you are gonna add 1.50+1.50 because if you are adding 1.50 + 1.50 because it said it costs both 1.50 each so your answer will be 2.50