Seudónimo Seudónimo
  • 07-11-2020
  • Mathematics
contestada

Which is a better deal?
Brand A $3.75 for 20oz
Brand B $4.50 for 30oz

Respuesta :

malakabaraw389
malakabaraw389 malakabaraw389
  • 07-11-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
craZfart
craZfart craZfart
  • 08-11-2020
B I know because I’m different
Answer Link

Otras preguntas

One of the main goals of international economic organizations is to
what is 1/20 as decimal
The eatery has 200 tables there were reservations for 1/10 of tables how many tables were reserved
9 x 27 + 2 x 31 - 28 = n
What signifies the period known as prehistory? A. Language was fully evolved. B. Writing was very elementary. C. There was no form of writing. D. Records we
8x+4y=-20 6x+6y=-18 -7x+7y=-21 4x-2y=22
Find the percent of each number. 50% of 64
What did the Ku Klux Klan advocate
What changes occurred in England as a result of the Reformation?
How did the Constitution created during the Revolutionary war attempt to limit the power of government and protect the rights of citizens?