shortytattoo shortytattoo
  • 07-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the price of one marker if three markers cost $18. A.) $6
B.) $54
C.) $4
D.) $3

Respuesta :

iluvdoggos65
iluvdoggos65 iluvdoggos65
  • 07-11-2020
A.) $6

You take $18/3 markers which gives you $6 for each marker.
Answer Link

Otras preguntas

Reporters work for print, broadcast and online journalism. true or false
An experiment in a wind tunnel generates cyclic waves. When the experiment starts (at time the wind is moving 13 feet per second (the slowest speed recorded). T
In June 1876, under orders from the US government to force the Native Americans onto reservations, federal troops entered the Little Bighorn Valley in Montana T
a Q. No. la sapWhat is derived is one second time?​
Explain the difference between a line with a slope of 0 and a line with no slope.
simplify√45 + √80 − 3√20​
help with all pleas 1. what is 3% of 84 2. 378 is what percent of 450 3. 8 is what percent of 128
Will tutors ever come back??
Choose the best word or phrase from each drop-down menu. The Fed uses open market operations by buying and selling . The rate at which banks lend money and cha
can you guys help me i will mark if i can