ughtfv
ughtfv ughtfv
  • 08-11-2020
  • Mathematics
contestada

please give answer and show your work!! will give brainliest to correct answer w/ work if there are two or more answers!!

please give answer and show your work will give brainliest to correct answer w work if there are two or more answers class=

Respuesta :

CLJL CLJL
  • 08-11-2020

Answer:

The package contains 3 t-shirts and costs $18.75

$18.75/3 = unit price

Unit price = 6.25$

So, the correct answer is A.

Answer Link

Otras preguntas

Water that flows downhill along Earth's surface is called
how does the Ebola virus spread?
In America, the main influence of the Enlightenment was expressed through
how does the Ebola virus spread?
The cost of a regular price ticket to a Saint Louis Cardinal baseball game was $60. During the World Series, the price increased by 2 ∕5 . What did the fans pa
If a baking tray is 500mm by 700mm, how many of 25cm in diameter can fit into the  oven
if u connect 3 resistors, having values 2ohm, 3ohm, 5ohm in parallel, will the value of total resistance of will be 2ohm or greater than 5ohm or lie between 2oh
how does the Ebola virus spread?
The Mughal Empire was established by Whom?
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero