peytonzacharie peytonzacharie
  • 08-11-2020
  • Mathematics
contestada

4 ounces of Doritos for $1.20 or 16 ounces of potato chips for $4.40
Which is the better deal and by how much?

Respuesta :

s11654894
s11654894 s11654894
  • 08-11-2020
16 ounces for $4.40 is a better deal by .025
Answer Link

Otras preguntas

are these equations equal ? 1. 5x^2 + 15 and 5 (x^2 + 3 ) 2. 3y^2 + 6x^2 and 3 (y^2 + 2x^2)
4x−1<11 answer my question
Why was it important for the French Navy to battle the British Royal Navy near Chesapeake Bay? The French blocked British ships from entering the Mississippi.
I NEED ANSWER ASAP PLEASE NOW ITS DUE IN 20 MINS!
4. Pb + FeSO4 → PbSO4 + Fewhat type of reaction?​
describe the components of soil​
Help I need the answers ASAP
I need help with this question
explain how the physical geography of minnesota impacted early native settlement and european exploration of the region
Does a quadratic polynomial have a degree of to