melizavdc melizavdc
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-cup container of disinfectant costs $4.68. What is the price per pint?
$
Submit

Respuesta :

Moongem3000school
Moongem3000school Moongem3000school
  • 09-11-2020
1.17 is the answer. Divide 4.78 by 4.
Answer Link

Otras preguntas

In June, why was the shadow of Tyler's tree shorter than he expected
Which set is an example of like fractions? A. 1⁄2 and 3⁄2 B. 10⁄10 and 5⁄5 C. 7⁄4 and 4⁄7 D. 2⁄1 and 2⁄3
Which compound contains both ionic and covalent bonds? 1.  ki 2.  cacl2 3.  ch2br2 4.  nacn?
HELP ME WOTH THIS PLS!!
The sun heats earth's atmosphere unevenly. this causes convection currents to move in large circles in the atmosphere. what is the result of convection currents
whats the answer how do you simplify this
Over a period of five days, the average time of a commuter train trip from one town to the city was 77 minutes. One trip was 71 minutes, another was 74 minutes,
how does this work i’m confused
which lemur species has the largest population distribution
Timmy draws a blue marble from a bag of 18 marbles, three of which are blue. What is the probability? Explain