goldenjamie16 goldenjamie16
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle is buying turkey from the deli. If turkey cost 8.50 per kilogram and he wants 3 kilograms how much will he spend on the turkey?

Respuesta :

attiedgang
attiedgang attiedgang
  • 12-11-2020

Answer:

The answer is 25.50

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

heeeeeeeeeeeeeelp meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Find the equation of the line.
Why is Hannibal remembered?
An example of a religious ritual is a. Baptism. C. Funeral. B. Wedding. D. All of the above Please select the best answer from the choices provided A B C D.
103.8 is what percent of 64? Round to the nearest thousandth
12. The summer camp is for students _________between 10 and 15. A. age B. aged C. aging D. ages
Unscramble the French profession and also write the English equivalent, more info in the image attached.
In the molecule above, the black circles are Carbon, the blue circles are Hydrogen and the red circles are Oxygen. Which formula below is correct for this molec
For the question, choose the word or phrase that best matches the underlined word. 6. She planned a secret rendezvous with her friend. (I point) O dance Omeeti
Please help. Will give brainiest.... Rewrite the sentence to eliminate ambiguous, remote, or broad reference. When Jill picked up Nancy on the way to the game,