princetonsus
princetonsus princetonsus
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

Giving brainiest explain answer

Giving brainiest explain answer class=

Respuesta :

Dominic1021930
Dominic1021930 Dominic1021930
  • 09-11-2020

Answer:

B.) Carrier B

Step-by-step explanation:

The unit rate would be [tex]c = 12t[/tex]. Since the cost for 2 minutes is $0.24 it is easy to figure out that for 1 minute it would be $0.12.

Might be a bit confusing, but hope it helps.

Answer Link

Otras preguntas

Analyze the following pattern 1, 2, 5, 10, 17,....what's the 8th term of the pattern ​
A mixture containing 22.5 gg of ice (at exactly 0.00 ∘C∘C) and 77.1 gg of water (at 50.9 ∘C∘C) is placed in an insulated container. Assuming no loss of heat to
Your CEO has followed your advice and now wants you to measure effect sizes. You report a Pearson’s r of 0.50 for the impact of Unblock Me Now drain cleaner on
What is the slope of he line through (-7,-2) and (-6,7)
. (05.08 HC) Lee el texto y la pregunta. Piensa en lo que has aprendido en las lecciones y escoge la opción con la respuesta correcta. Read the text and quest
Over which of the following do we have control? A. thoughts B. Income C. Feelings D. All of the answers are correct E. Expectations
Decomposition NH3 =
What is 8 4/7 divided by 15 equal
seabass has a log that is 4 yards long. He cuts the log pieces that are 1/3 yard long. How many pieces will sebass have?
(a,1/b) and (b,1/a) find the slope of the line joining the points whose coordinates are