tabithalingar tabithalingar
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

ryan bought 4 2/3 pounds of apples for $0.75 per pound. how much did he pay for the apples

Respuesta :

cia0love
cia0love cia0love
  • 09-11-2020

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

4 2/3 x 0.75 = $3.50

Answer Link
Parth241
Parth241 Parth241
  • 09-11-2020

Answer:$3.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Alprazolam 2 mg 1 tab pi bid how many tablets for daily dose
What does 'D: any bony prominence or projection' refer to? a) Anatomical landmarks b) Bone fractures c) Skeletal disorders d) Muscular attachments
Explain the stages of the water cycle and discuss the importance of each stage in maintaining the Earth's ecosystems. Provide examples to illustrate how human a
ASAP. Please find the equations of the graphs :(
What is the complete systematic IUPAC name for the following compound? a) 2-Ethyl-4-methylpentane b) 3-Ethyl-2-methylpentane c) 2-Methyl-3-ethylpentane d) 2,3-
how did the executive departments, the executive office of the president, and the role of the vice president change over time and help the president manage the
a) What number do you need to add to 72 to make 100? b) What number do you need to add to 72 to make 1000?​
You dissolve 5.00 g of KBr in 150 ml of water. what is the concentration in molarity of Br⁻ in the resulting solution?
What historical concept is exemplified through Bligh's naming of the Island
His mother was known in the neighborhood for her perspicacity when advising on difficult matters. What is the synonym of perspicacity? 1) Intelligence 2) Wisdom