jrjdbjdbdbcehwceh17 jrjdbjdbdbcehwceh17
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

the store sells dried pineapple for $0.25 per ounce. mags spent a total of $2.65 on pineapple. how many ounces did she buy?

Respuesta :

davoo1821
davoo1821 davoo1821
  • 09-11-2020

Answer: 10 .6 ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link
stabberorange
stabberorange stabberorange
  • 09-11-2020

Answer:

10.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone PLEASE HELP ME!!!!!!!! Examples of mediums that waves can travel through are _______ Select ALL that apply. A. Air B. Water C. Ground D. Metal
The Senate’s power to approve the president choice of a Supreme Court Justice is an example of
help please...............
Help! It’s slope-Intercept form:Write an equation from a table
Facemoji Keyboard x Among Us ⠀ ╭━━━━━━╮ ╭┃ ╭━━━━╮ ┃┃ ╰━━━━╯ ┃┃ ┈⌨️ ╰┃ ┈┃ ─┌ ┈┃ ⠀ ╰━╯ ┈ ╰━╯ Check out Among us game keyboard Tutorial! https://youtu.be/LVR6LgQmD
g^2 + 4gh ; if g = -3 and h= 5
answer correct for brainliest
The ages between 2 brothers is 64. In 4 years the older brother will be 3 times as old as the younger brother. What are their current ages?​
What is the fraction for 66.6(recurring)%?
show working that sin2A÷1+cos2A=Tan A​