gaaraofthesand77
gaaraofthesand77 gaaraofthesand77
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

a painter buys 4 gallons of paint thinner for $60.96. If 1 gallon is equivalent to 4, what is the price per quart of paint thinner?​

Respuesta :

pxssyprincess pxssyprincess
  • 09-11-2020

Answer:

15.24 US$

Step-by-step explanation:

Answer Link
jsolorio9154 jsolorio9154
  • 04-12-2020

Answer:

15.24$

Step-by-step explanation:

$60.96÷ 4=$15.24

Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of a sphere when r = 9 ft
what are two possible uses of genetic engineering
what is a quote from the odyssey that shows odysseus' religion
what are two possible uses of genetic engineering
What is the volume of a sphere when r = 9 ft
what is a quote from the odyssey that shows odysseus' religion
At sea level, water boils at 100 degrees celcius and methane  boiled at -161 degrees celcius. Which of these substances has a stronger force of attraction betwe
what are two possible uses of genetic engineering
What is the volume of a sphere when r = 9 ft
what are two possible uses of genetic engineering