christian5221 christian5221
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

John went to the market. He had $30.00. He purchased apples for $1.29, oranges for $2.50, and milk for $2.99. What was his total?

Respuesta :

y00vi3 y00vi3
  • 09-11-2020
$6.78 because you can just add the costs of the items
Answer Link
vivaine2112
vivaine2112 vivaine2112
  • 09-11-2020

Answer nvm NVM NVM vnm vn mvm

Answer Link

Otras preguntas

Translate to an equation and solve. Let x be the unknown number. 14 is 50% of what number?
When did Ancient Egyptians start believing in Anubis, the god of embalming
Joan is H cm tall. Gill is 3 cm shorter than Joan. Write down Gill's height in terms of H please help I also continue to get these wrong and again I have a math
What is 9 3/4 as a percent
Multiplying or dividing two related quantities by the same number is called __________
is 17.967 greater or less than 17.69
Need help solving this problem: jamal is planning to invest up to 24,000 in City Bank or State Bank. He wants to invest at least 3,000 in city bank, but not mo
The five major areas of the study of earth science are
Can I please get help with this? There are 25 students performing in the holiday concert. Of the students. 11 are boys. What percent of the students are boys? T
Please help with this, and please show me the steps to getting the answers