moonsae000 moonsae000
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mike went to the store to get his favorite fruit grapes. One bunch of grape cost $5.20. How many bunches can he buy for $26 ?

Respuesta :

123151821
123151821 123151821
  • 09-11-2020

Answer:

He can buy 4 bunches of his grapes.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP MEH BRUH! The original home of the Mongol civilization was: A. A lush mountainous region in Southeast Asia B. A vast expanse in the center of the Russian E
Is there any difference between carbon(iv)oxide and carbon(ii)oxide
How does the environment define the ecologic roles of organisms?
seven less than twice a number is greater then five more than the same number. which integer satisfies this inequality? 1 2 12 13
Considering that we are all made up of the same 4 nucleotides in our DNA, the same 4 nucleotides in our RNA, and the same 20 amino acids in our proteins, why ar
True or False. Ocean ecosystems located near farms are healthier than in other areas
What was the problem amd one reform related to logging practices?
Which were the major criticisms of the new deal?
Which best supports the idea that the surface of the moon has changed very little?
Aside from convenience for the lord and his family, what is the most likely reason a church was part of a manor?