bkamryn28
bkamryn28 bkamryn28
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the price per pencil if 145 pencils cost $12.00? (unit rate)

Respuesta :

laureliza3 laureliza3
  • 10-11-2020

Answer: 0.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A company reports a net loss of $773 million, cash flows from operating activities of $(124) million, cash flows from investing activities of $(1,416) million,
Ina shoots a large marble (Marble A, mass: 0.08 kg) at a smaller marble (Marble B, mass: 0.05 kg) that is sitting still. Marble A was initially moving at a velo
What is the slope of line
The graph and table shows the relationship between y, the number of words Jean has typed for her essay and x, the number of minutes she has been typing on the c
2 Find the measures of the numbered angles in rhombus ABCD. A B 2 3 4 D m21=¹ m/2= m/3=¹ m/4= 53° с
Please Help I Don't Understand
The cartoon would have been most likely to have been published in a) the late 1700s b) the late 1800s c) the early 1800s d) the early 1900s
A power company calculates a person's monthly bill from the number of kilowatt -hours ( Nh) , x, used . The function b(x)= 0.15x,&x<=360\\ 0.10(x-360)+54
Analyze the goals below to determine if they are S.M.A.R.T. Goals. Place a check mark or X in the appropriate box to categorize the goals. An example is given.
Immediately following removal of a benign tumor from the base of the brain, a 76-year-old client exhibits severe nasalization and a weak, breathy voice. A four-