HelpMeWIthMyRatios HelpMeWIthMyRatios
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

(12) The farmer's marker has 5 tomatoes for $3.10. What is the unit price? *

Respuesta :

Gamerman180
Gamerman180 Gamerman180
  • 10-11-2020

Answer:

3.1/5

Step-by-step explanation:

.62 a tomato. or 62 cents $0.62

Answer Link

Otras preguntas

the sum of -2 and three times a number
using value and regrouping estimate 293 x 9
if documentation in the patient chart supports a higher level of service than that coded, the error would be called: a. upcoding. b. downcoding. c. bundling. d.
Expository essays should be ______ to other points of view. dismissive fair supportive derogatory
heeeeeeeeelp!!!!!!!!!!!!!!!!
what is the difference between independent and dependent variables
what percent of 48 is 54
if a ray lays in a plane how many points of the ray are also in the plane
Explain how the methods involved in "Reduce, Reuse, Recycle, and Compost" can help to control solid waste.
The number 0.6064 represents the area under the standard normal curve below a particular z-score. What is the Z-score?